جستجو در سايت
مناسبتها
45461.jpg
پيوندهاي مفيد

سايت رياست محترم جمهوريارتباط الكترونيكي دولت با مردمارتباط با سامانه 1510ثبت احوال نظام پيشنهاداتبا ارسال شماره ملي به سامانه از شناسنامه و كارت ملي مكشوفه اطلاع حاصل نمائيد.

خدمات الکترونیک

خدمات الکترونیک

سایر بخشها

     تعرفه خدمات  

 

مدیرکل ثبت‌احوال استان مرکزی گفت: به‌روز رسانی کدپستی محل سکونت بهترین روش برای رصد مهاجرت است و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.

به  گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان مرکزی ، مهدی چقایی  اظهار داشت: هموطنان می‌توانند در صورت تغییر کدپستی، کدپستی جدید خود را به ثبت‌احوال اعلام کرده تا ثبت‌احوال با ارائه آمارهای صحیح مکان محور، مسئولین امر را در برنامه‌ریزی‌ها کمک و یاری کنند. 

وی تصریح کرد: هموطنان در صورتی که کدپستی آنان تغییر کرده و هنوز موفق به اعلام کدپستی و تغییر کارت شناسایی ملی خود نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به اداره‌های ثبت‌احوال، نمایندگی ثبت‌احوال در دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر ICT روستایی و یا از طریق مراجعه به سایت ثبت‌احوال کشور و استان قسمت خدمات الکترونیکی مراجعه و کد‌پستی جدید خود را اعلام کنند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان مرکزی عنوان کرد: طبق بخشنامه ارسالی از سوی معاون اول رئیس جمهور تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌‌رسان در کشور باید بر اساس کدپستی مندرج در پشت کارت ملی و نه آدرس خوداظهاری به متقاضیان خدمت ارائه دهند.

چقایی افزود: جمعیت کشور دائماً در حال تغییر است و با ثبت تغییر کدپستی، سازمان ثبت‌احوال می‌تواند جمعیت کشور را علاوه بر به روز بودن به صورت مکان محور نیز ارائه دهد.

وی اظهار داشت: در برخی کشورها افراد در صورت ارائه گواهی ثبت‌احوال به نیروی انتظامی محل سکونت خود قادر به جابه‌جایی منازل خود هستند که این امر نیز باید در ایران اجرایی شود.

 

 
اوقات شرعی

آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز61
mod_vvisit_counterدیروز438
mod_vvisit_counterکل بازدیدها38763
نظرسنجی
نظر شما درباره پايگاه اطلاع رساني ثبت احوال استان مرکزی چيست؟
 
ورود کاربران
تقویم
 
چهارشنبه
1394
مهر
22